NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Siostry i Bracia!

Bracia Kapłani!

Nasze serca przepełnia dzisiaj ogromna radość z faktu, że możemy celebrować zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem.

Wiara w Jego Zmartwychwstanie pozwala nam zawrócić z drogi prowadzącej do pułapki rozpaczy i braku sensu, kierując nas ku nadziei, odwadze i Miłości. Jezus udowadnia dzisiaj po raz kolejny: zmartwychwstał, a zatem wszystko jest możliwe. Radość i moc Wielkiej Nocy wyciągają nas z ciemności i prowadzą ku Światłości, jednocząc wokół Baranka Paschalnego. Razem jako wierzący w Zmartwychwstałego odczuwamy Jego łaskę, która sprawia, że jeszcze bardziej chcemy uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, głosząc Ewangelię i pełniąc dzieła miłosierdzia wobec rodziny, bliskich, przyjaciół oraz wszystkich, których Pan postawi na naszej drodze.

W tej radości paschalnej w sposób szczególny towarzyszy nam Najświętsza Maryja Panna, która w tym roku peregrynuje w naszych rodzinach w znaku ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Maryja uczy nas wierności Krzyżowi oraz posłuszeństwa Swojemu Synowi, przypominając – jak na weselu w Kanie – „uczyńcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Wszystkim Wam życzę zatem odwagi, aby wsłuchiwać się w głos Pana i Jego Ewangelię, czyniąc życie piękniejszym i bardziej Bożym, ku czemu z serca błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup Ryszard

Pelplin, dnia 31.03.2024 r.

Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Oktawę Wielkanocną oraz okres 50 dni wielkanocnej radości do Zesłania Ducha Świętego. Przeżywamy ten liturgiczny czas jako jeden wielki świąteczny dzień. W związku z Oktawą Wielkanocną w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. w naszej Parafii jak w Niedzielę z wyjątkiem Mszy św. w Nowym Ostrowitem, która zamiast o 8:00 jest o 13:00.

3.Jutro – poniedziałek w Oktawie Wielkanocy Msze Św. w naszej parafii według stałego porządku niedzielnego. Ofiary zbierane do puszek tego dnia będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

4.W czwartek przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Godzina Święta od godz. 16:00 i modlitwy o dobre, liczne i święte powołania do Służby Bożej.

5.W sobotę, 6 kwietnia w kościele parafialnym o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Będzie też miała miejsce Pierwsza spowiedź dzieci komunijnych.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. 15 minut przed każdą Mszą św.

7.Odwiedziny chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. miały miejsce przed świętami, kolejna wizyta w pierwszy czwartek maja.

8.Za tydzień – Druga Niedziela Wielkanocna, zwana także Niedzielą Białą lub Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby charytatywne CARITAS Diecezji Pelplińskiej. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy się włączyli w akcję „Jałmużna Wielkopostna” skarbonki można odnieść jeszcze do jutra. W tygodniu zostaną rozlosowane nagrody i laureatów ogłoszę w przyszłą Niedzielę.

9.Informuję, że Msza św. w tygodniu od przyszłej niedzieli będzie sprawowana o godz. 18:00 za wyjątkiem soboty.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym. Wszystkim ofiarodawcom za dar serca składamy wdzięczne „Bóg zapłać”.

11.Pragnę podziękować wszystkim osobom za przygotowanie naszego parafialnego kościoła i jego otoczenia do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za udział w liturgiach minionych dni. Dziękuję za piękne wystroje kaplicy w Nowym Ostrowitem i kościoła w Ciechocinie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.