Przedświąteczne odwiedziny chorych

W piątek, 22 grudnia Ksiądz Proboszcz odwiedził Starszych i Chorych naszej Parafii. Przedświąteczne odwiedziny Chorych były okazją do wspólnej modlitwy i oddania czci Jezusowi, który szczególną troską otaczał zawsze osoby chore i cierpiące.Przedświąteczne odwiedziny chorych to tradycja naszej Parafii. Duszpasterz odwiedził z posługą kapłańską 17 osób. Nasi Chorzy często ze łzami w oczach podkreślali radość jaką jest możliwość przyjęcia Komunii Świętej, odbycia spowiedzi, a przede wszytskim wspólnej modlitwy z kapłanem. Przy tej okazji nasuwa się refleksja jakim dobrem, często przez nas niedocenianym, jest możliwość swobodnego uczestnictwa w Eucharystii, przyjścia do kościoła i modlitwy w tym sercu Parafii. Ksiądz Proboszcz przekazał Chorym opłatek, a także paczki świąteczne, przygotowane przez nasz Parafialny Zespół Caritas.

Ten wielki i piękny dar serca Wolontariuszek z Caritasu, to świadectwo troski jaką powinni być zawsze otaczani chorzy, cierpiący i starsi Parafianie. Chorym za modlitwę i serdeczne przyjęcie przychodzącego do Nich Jezusa, a przede wszystkim Paniom z Caritasu wyrażamy serdeczne Bóg zapłać.