VI Niedziela zwykła

1.Dzisiaj rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do abstynencji i modlitwy za uzależnionych i ich rodziny szczególnie za skrzywdzone dzieci.

2.W dniu dzisiejszym, gdy wspominamy Matkę Bożą z Lourdes, obchodzimy ustanowiony przez Św. Jana Pawła II – Światowy Dzień Chorego. Obejmijmy w sposób szczególny swoimi modlitwami osoby chore i cierpiące. Zapraszam chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę Św. o godz. 11.00; Po Mszy Św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa, a nie mogą na co dzień być obecni w kościele.

3.Przypominam, że w Sakramencie Chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4.W poniedziałek cotygodniowa Adoracja NS która wyjątkowo potrwa do godz. 20:00 i nawiązywać będzie do dawnego nabożeństwa 40stogodzinnego przed Wielkim Postem. (17:30 – 18:15 Nowe Ostrowite; 18:15 -19:00 Ciechocin; 19:00 – 19:45 Ostrowite). O godz. 19:45 modlitwy za Parafię oraz o godz. 20:00 Apel.

5.We wtorek spotkanie Parafialnego Klubu Seniora od godz. 14:00 na plebanii. Proszę seniorów by nie zapomnieli o okularach, korkach i nożyczkach.

6.W Środę Popielcową 14 lutego:

– rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, post, trzeźwość i jałmużnę prowadzące nas do osobistego nawrócenia, będziemy przygotowywać się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wielki Post pomaga nam głębiej poznać, doświadczyć miłości Chrystusa przez uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej;
– wszystkich powyżej 18. roku, a przed ukończeniem 60. roku obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale również ograniczenie ilości spożywanych posiłków (jeden do syta, dwa skromne);

– tego dnia Msza Św. w Ciechocinie o godz. 15:30; w Ostrowitem o godz. 17.00 oraz w Nowym Ostrowitem o godz. 18.30, połączone z obrzędem posypania głów popiołem;

– decyzją Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny, Ordynariusza Diecezji Pelplińskiej, w Środę Popielcową we wszystkich parafiach należy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie;

– tego dnia nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Ostrowitem z intencjami trwającej tam peregrynacji ikony Matki Bożej.

7.Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

8.Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Ostrowitem w piątki Wielkiego Postu po Mszy Św. parafialnej. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie modlitwy: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, … po Komunii św. przed wizerunkiem Chrystusa Ukrzyżowanego można zyskać odpust zupełny. W inne dni roku można zyskać odpust cząstkowy. Gorzkie Żale po każdej Niedzielnej Mszy św.

9.W czwartek o godz. 17:00 w plebanii spotkanie dla kandydatów i członków scholki Parafialnej pod kierunkiem Pani Pauliny Stosik.

10.Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe i cele gospodarcze naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie.

11.Ferie dobiegają końca… Drogie dzieci i młodzież, mam nadzieję, że dobrze je wykorzystaliście na odpoczynek, czas spędzony z bliskimi, a przede wszystkim z Panem Bogiem. Dziękuję uczestnikom zimowiska w Redzikowie i Rodzinom za ten intensywny, piękny czas.

12.Zapraszam na pielgrzymkę do Medjugorie – „Bałkańskie Sacrum” w terminie: 09.06 – 16.06.2024 r. W programie zwiedzanie i aktywny odpoczynek: Dubrownik – Medjugorie – Mostar – Budva – Kotor – Neum. Cena: 3950 zł. / os. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii.

13.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Matki Bożej. SZCZĘŚĆ BOŻE!