Wycieczka do Pelplina

W sobotę 3 września udaliśmy się do stolicy naszej diecezji pelplińskiej. Naszą wycieczkę do Pelplina rozpoczęliśmy od zwiedzenia Muzeum Diecezjalnego, które kryje w sobie prawdziwe skarby: historyczne pamiątki, obrazy, figury świętych, rzeźby, kościelne szaty, zdobienia, puchary i kielichy, monstrancje – najstarsze z nich pochodzą ze średniowiecza. Niezwykle wrażenie zrobiła na nas Biblia Gutenberga oraz pamiątki z obecności św. Jana Pawła II w Pelplinie. Po zwiedzeniu Muzeum udaliśmy się na zrewitalizowane Ogrody Biskupie – Barokowy Park Pocysterski. W niedawno otwartych przywrócono m.in. oryginalny dawny wygląd ogrodu. Zabiegom pielęgnacyjnym poddano zadrzewienie w zabytkowych alejach, nasadzono nowe drzewa według dawnych planów, odremontowano dwa dawne budynki. W jednym z nich zatrzymaliśmy się na kawę i ciastko. Po przerwie ksiądz Proboszcz wcielił się w rolę przewodnika i oprowadzi całą grupę po takich miejscach jak Collegium Marianum, krużganki, wirydarz czy wreszcie Bazylikę katedralną. Ta katedra to perełka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego
Ogrody Biskupie i katedra