XXVIII Niedziela Zwykła

1.Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. Serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne naszej Parafii. Módlmy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków.

2.Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym: Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30 w kościele parafialnym. W Ciechocinie o godz. 17:00 i Nowym Ostrowitem o godz. 18:00. Osoby, które nie mogą przybyć do świątyni, zachęcam do odmawiania różańca w domu. Przez cały miesiąc październik zapraszam wszystkich parafian do zapisywania się do Róż Różańcowych. Zapisy przyjmuję w zakrystii i w biurze parafialnym.

3.W środę zapraszam na 14:00 naszych kochanych Seniorów na spotkanie, proszę również, by dołączyli do tego spotkania nasi gospodarze – rolnicy. Zapowiada się ciekawe i miłe spotkanie. Liczę na Waszą frekwencje i obecność.

4.Razem ze Świętym Janem Pawłem II obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości we czwartek na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE:

Godz. 19:30 – Msza św. z modlitwa za Parafian i o nawrócenie grzeszników, o pokój na świecie.

Godz. 20:15 – modlitwa  różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej. Serdecznie zapraszam.

5.W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty, aby w ten sposób wyrazić im naszą wdzięczność za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.

6.W sobotę, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. W intencji wszystkich tych dzieci z naszej Parafii odbędzie się Msza św. w piątek o godz. 18:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

7.W niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili 22 Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

8.Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek od godz. 18:30  do 19:30. Po Adoracji spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – początek nowenny do Ducha Św.

9.Serdecznie zapraszam Rodziców wraz z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania na Mszę św. w niedzielę, 16 października w celu udzielenia specjalnego błogosławieństwa swoim synom i córkom, którzy mają przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.

11.Zbliża się miesiąc listopad – czas modlitwy w intencji naszych zmarłych. Jedną z form duchowej pomocy tym, którzy odeszli już do wieczności jest modlitwa wypominkowa. W  kancelarii parafialnej możemy zgłaszać wypominki jednorazowe i roczne za zmarłych oraz intencje na 12 Mszy św. zbiorowych.

12.W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Leokadii Łataś, l. 95;  śp. Księdza kanonika Kazimierza Matyi, l. 84; śp. Kazimierza Trzebińskiego l. 80; śp. Jana Makarowicza l. 70  i  śp. Janiny Nowickiej, l. 83,  zmarłych parafian, dobrodziejów i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

13.Dziękuję za wszystkie złożone intencje za zmarłego Księdza Kazimierza. Z ofiar złożonych podczas Mszy św. zostanie odprawionych 12 mszy św. w pierwszy piątek począwszy od stycznia przyszłego roku o 16:00 w Ciechocinie. Róże Różańcowe ofiarowały Msze św. gregoriańską za ks. kanonika która zostanie odprawiona od 4 maja do 2 czerwca 2023 roku. W czasie pogrzebu została przeprowadzona zbiórka charytatywna, która wyniosła 2067,90 złotych.