XXI Niedziela zwykła

1.W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odbyły się nasze parafialne dożynki. Bardzo serdecznie dziękuję, za przygotowanie i udział w naszym dziękczynieniu. Dziękuję Sołtysom, oraz mieszkańcom poszczególnych sołectw. Bóg zapłać za wieńce dożynkowe, chleb i dary ołtarza. Dziękuję wam wszystkim,  którzy przez wstawiennictwo Wniebowziętej Maryi dziękowaliście Bogu za tegoroczne plony.

2.Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

3. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

4.We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

5.W środę, 24 sierpnia przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

6.W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.

7.W tym tygodniu Ks. Proboszcz głosi rekolekcje w Białogórze. Zastępować go będzie ks. Paweł Piesik. Msze św. w tygodniu o 18:00 z wyjątkiem wtorku o godz. 17:00. W sobotę nie będzie Mszy św. w Ciechocinie. W sobotę Msza św. w Ostrowitem o 17:00 i w Nowym Ostrowitem o 18:30. Kancelaria parafialna nieczynna. W razie nagłym proszę dzwonić na telefon komórkowy.

8..Zapraszam do udziału w wycieczce do stolicy naszej diecezji czyli Pelplina. Wyjazd 3 września 2022 roku o godz. 7:30 spod kościoła parafialnego, powrót ok 15:30. Koszt wyjazdu 50 złotych. Zapisy u Proboszcza.

9.Wszystkim Parafianom i Gościom w naszej Parafii pragnę życzyć Bożego błogosławieństwa w ostatnim tygodniu sierpnia. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski.

Ks. Tomasz, proboszcz