XXII Niedziela zwykła

1.Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

2.W poniedziałek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

3.W tym tygodniu przeżywać będziemy dni eucharystyczne pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4.Pierwszy czwartek miesiąca przypada dokładnie 1 września, będzie to również 83. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas czwartkowej Mszy Świętej o godz. 18.00 i w Godzinie Świętej będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

5.1 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękowali Bogu za minione wakacje i wypraszali Jego błogosławieństwa na nowy rok szkolny. Zapraszam nauczycieli, pracowników oświaty, dzieci i młodzież do uczestnictwa w tej Eucharystii. Podczas Mszy świętej dokonamy błogosławieństwa tornistrów oraz przyborów szkolnych (prosimy dzieci o ich przyniesienie). Zachęcam do wspólnej modlitwy i zaproszenia Pana Boga do towarzyszenia nam w nowym roku szkolnym.

6.W I-szy piątek okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej 15 minut przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych i starszych w piątek od godz. 13:00.

7.Zapraszam do udziału w wycieczce do stolicy naszej diecezji czyli Pelplina. Wyjazd 3 września 2022 roku o godz. 7:30 spod kościoła parafialnego, powrót ok 15:30. Koszt wyjazdu 50 złotych. Zapisy u Proboszcza.

8.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 15 września 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

9.Wszystkim Parafianom i Gościom w naszej Parafii pragnę życzyć Bożego błogosławieństwa w ostatnim tygodniu sierpnia. Niech Matka Najświętsza otacza Was swoją opieką i wyprasza u swego Syna potrzebne łaski.