XXIII Niedziela Zwykła

Słowo Boże na 23 Niedzielę zwykłą

1.Dwudziesta trzecia niedziela zwykła. Wszystko nas w tym roku zadziwia i zaskakuje. Jest głośny krzyk z nieba o nasze nawrócenie, o powrót do Boga, do ewangelicznych wartości. Mamy takie wrażenie, że im głośniej Bóg upomina się o nas, tym dalej się od Niego odsuwamy. Zapraszam do adoracji Jezusa Chrystusa Eucharystycznego w każdy poniedziałek od godz. 18:30 do 19:30.

2.W naszym kościele posiadamy relikwie dwojga Apostołów Bożego Miłosierdzia św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Aby uczcić ich obecność w naszej Parafii pragnę zaprosić wszystkich parafian tak do indywidualnej jak i wspólnotowej modlitwy odmawiania przez cały miesiąc koronki do Bożego Miłosierdzia. Miesiąc Miłosierdzia ma na celu kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troskę o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej. Rozpoczynamy ten niezwykły czas od jutrzejszego wspomnienie Matki Teresy z Kalkuty (5.09) a zakończymy we wspomnienie św. Faustyny (5.10).

3.Informuję, iż w naszej Parafii w dniach 16-18 września przeżywać będziemy Triduum Modlitw św. Stanisława Kostki. Szczegóły tego czasu podam w przyszłą niedzielę.

4.Uroczystość Pierwszej Komunii w tym roku szkolnym i w kolejnych latach będzie miała miejsce w drugą niedzielę maja. W roku 2023 będzie to 14 maja. Proszę o zgłoszenie dzieci klasy 3 za pośrednictwem formularza internetowego znajdującego się na parafialnej stronie w zakładce eucharystia. Dziękuję tym rodzicom, którzy już to uczynili.

Kliknij w obrazek

5.W przyszłą niedzielę 12 września po Mszy Świętej o godz. 11:00 spotkanie Dzieci klas III SP i ich Rodziców w sprawie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej.

6.Od wtorku do piątku najbliższego tygodnia zapraszam do biura parafialnego kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na zaliczenie pierwszego roku formacji. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. do godz. 19:30. Na spotkanie proszę o przyniesienie indeksu potwierdzającego regularne praktyki religijne oraz przyjść z jednym lub dwojgiem rodziców lub innych opiekunów prawnych.

7.W środę nowenna do Matki Bożej o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8.W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego.

9.Najbliższa środa, to również otwarte spotkanie dla naszych seniorów w ramach Parafialnego Klubu Seniora. Spotkanie poprowadzi Pan Zygmunt Woś z koła łowieckiego na temat roli ochrony przyrody, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia związane z dobrym wizerunkiem łowiectwa wśród społeczeństwa, stworzenie możliwości zdobywania wiedzy w praktyce, kształtowanie właściwych postaw, wartości i przekonań.

10.W przyszłą niedzielę rozpoczyna się dwunasty już Tydzień Wychowania. Te dni będą okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Kolekta przyszłej Niedzieli przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

11.Jubilatom, solenizantom, Gościom oraz Parafianom składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.