XXVII Niedziela Zwykła

1.Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2.Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swej postawy wobec Boga i bliźnich, weźmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza. W naszej Parafii nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane od poniedziałku do soboty po Mszy Św. parafialnej natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3.W niedzielę 2 października po Mszy Św. o godz. 11:00 w kościele w Ostrowitem odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które mają przystąpić do I Komunię Św.

4.We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

5.W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Tego dnia zakończymy również nasz Parafialny Miesiąc miłosierdzia, dziękuję Wszystkim, którzy włączyli się w jego przeżywanie.

6.„Most modlitewny”, to dzieło wzajemnej modlitwy poszczególnych parafii naszej diecezji za Seminarium Duchowne i wspólnoty seminaryjnej za parafie. Nasza parafia włączy się w to dzieło również w środę dnia 5 października. Modlić się będziemy w intencji alumnów, wykładowców, moderatorów oraz wszystkich pracowników seminarium przyjmując dar ich modlitwy za naszą wspólnotę parafialną. Jako pierwszy dar modlitewny to Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15:00 w intencji seminarium. Nasz dar modlitewny to: adoracja Najświętszego sakramentu – adoracja odbędzie się w kościele od godz. 15:00 do wieczornej Mszy św. Parafian zachęcam do włączenia się w modlitwę wspólnotową w kościele lub w domu.

Pamiętamy w modlitwie

7.Dni eucharystyczne. W pierwszy Czwartek miesiąca zapraszam na Godzinę Świętą od 17:00. W pierwszy piątek odwiedzę starszych i chorych parafian od godz. 13:00. Spowiedź przed każdą Mszą św. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

8.Odeszli do wieczności. Świętej pamięci Leokadia Łataś pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:30, Kazimierz Trzebiński pogrzeb w czwartek o godz. 11:00 oraz Ks. kanonik Kazimierz Matyja. Zmarłych polecajmy miłosierdzi Bożemu, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

9.Uroczystości pogrzebowe ks. Kanonika Kazimierza Matyi

Niedziela, 2 października

Ks. Kanonik odszedł do domu Ojca w Godzinie Miłosierdzia, dlatego jako parafialna wspólnota zgromadzimy się w Niedzielę o 15:00 na nabożeństwie żałobnym za księdza Kazimierza. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie w domu św. Jakuba naszych Sołtysów, Strażaków, Radnych Parafii i Parafialny Zespół Caritas.

Poniedziałek, 3 października

Różaniec za zmarłego ks. Kanonika w całej naszej Parafii. W Ciechocinie i Nowym Ostrowitem o godz. 18:00. W kościele parafialnym w Ostrowitem o 17:30.

Wtorek, 4 października

Eksporta ciała ks. Kazimierza Matyi do kościoła w Ostrowitem rozpocznie uroczystości pogrzebowe. Trumna z ciałem emerytowanego proboszcza zostanie przywieziona ok. godz. 17:00. O 17:15 będzie różaniec w jego intencji, a o godz. 18:00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Dziekana Jarosława Kaźmierczaka. Czuwanie przy trumnie do godz. 20:00 mieszkańców Nowego Ostrowitego, do 21:00 mieszkańców Ciechocina; do 22:00 mieszkańców Ostrowitego.

Środa, 5 października

Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Ostrowitem pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Arkadiusza Okroja. Ciało zmarłego spocznie na naszym cmentarzu parafialnym przy kościele. Przed pogrzebem o 9:00 czuwanie róż różańcowych naszej Parafii i o 10:00 Różaniec w intencji zmarłego księdza.

Polecajmy śp. kapłana Kazimierza Bożemu Miłosierdziu.

Ksiądz kanonik był wielkim społecznikiem. By lepiej pomagać założył i rozwinął działalność parafialnego Zespołu Caritas. W czasie uroczystości pogrzebowych nasz Parafialny Zespół Caritas poprowadzi zbiórkę do puszek na cele charytatywne naszej parafii.

10.Za tydzień druga niedziela miesiąca, kolekta przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne naszej Parafii.

11.Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.