XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składam serdeczne Bóg zapłać!

2.W najbliższą środę zapraszam na różaniec i Mszę św. z modlitwą ks. Arsena z Kamerunu, który gościć będzie w naszej Parafii z racji tygodnia misyjnego. Ks. Arsene poświęci różańce dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. Zapraszam dzieci wraz z Rodzicami.

3.W czwartek po wieczornej Mszy św. na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, na które ks. proboszcz serdecznie zaprasza.

4.Powoli kończy się październik, miesiąc w którym w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą modlitwą różańcową. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, szczególnie tych, którzy jeszcze nie znaleźli czasu, aby spotkać się z Matką Bożą na nabożeństwie Różańcowym. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odprawiane są: w Ciechocinie o godz. 17:00, w Ostrowitem o godz. 17:30, natomiast w Nowym Ostrowitem o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5.W miniony wtorek miało miejsce udzielenie Sakramentu Bierzmowania w silnie również naszej młodzieży (14 kandydatów). Dziękuję Młodzieży za dar przygotowania i wszystkim za wspólną modlitwę i wzrastania w dojrzałości chrześcijańskiej.

6.31 października w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych przebranych za postaci świętych i błogosławionych, na wspólne świętowanie. Spotkamy się o godzinie 16:30 na ostatnim nabożeństwie różańcowym oraz uwielbimy Pana Boga we Mszy św. następnie uformujemy korowód, który poprowadzi nas wszystkich na Bal Wszystkich Świętych do Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Ostrowitem. Na wszystkich przebranych czekają atrakcyjne nagrody z wspaniałym wodzirejem DuoPaulo. Serdecznie proszę Gospodynie o upieczenie ciasta, za które jak w ubiegłym roku będzie do wygrania sprzęt kuchenny.

7.Oświadczam, że po uzgodnieniu z Radą Parafialną od 1 stycznia 2023 roku wprowadzamy zmianę porządku Mszy w sobotę Msza św. tylko w Ostrowitem o godz. 18:00 (latem) 17:00 (zimą). Natomiast w Niedzielę o godz. 8:00 w Nowym Ostrowitem; 9:30 w Ciechocinie oraz 11:00 w Ostrowitem.

8.Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Już od dziś w zakrystii lub kancelarii przyjmuję na wypominki za zmarłych. Również przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.

-intencje do 12 Mszy św. zbiorowych wypisujemy na żółtych kartkach;

-wypominki roczne z zaznaczeniem kościoła w którym mają być czytane na kartkach niebieskich;

-wypominki jednorazowe na kartkach białych (czytane na Różańcu w oktawie modlitw za zmarłych 1-8.11 szczególnie 2.11 we wspomnienie wiernych zmarłych).

Bardzo zależy mi na obecności wiernych na wspólnej modlitwie za zmarłych. Już teraz serdecznie zachęcam do udziału w tych modlitwach.

Porządek Mszy św. 1 listopada:

Nowe Ostrowite godz. 8:00;

Ciechocin z procesją na cmentarzu 9:30;

w Ostrowitem z procesją na cmentarzu godz. 12:00.

W Ciechocinie i Ostrowitem będziemy się modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszych świątyń, zmarłych parafian, polecanych w wypominkach, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby.

9.W przyszłą środę 02.listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Tego dnia Msze święte odprawiane będą:

W Ciechocinie o 16:00;

w Ostrowitem o 17:00;

w Nowym Ostrowitem o 18:30.

10.Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Warunki są następujące: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa w intencjach Ojca świętego.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.