XXXI Niedziela Zwykła

1.Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Przeżywamy ją jako uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, by był on miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.

2.Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 16:30. Dziękuję wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie tak w kościele parafialnym jak i w pozostałych miejscach.

3.Jutrzejsze nabożeństwo rozpocznie nasze spotkanie ze świętymi, W czasie Mszy podziękujemy za świętych Patronów a po Mszy św. udamy się w barwnym korowodzie na salę gimnastyczną naszej szkoły. Zapraszam wszystkich i dzieci i dorosłych do przebrania za świętych. Proszę o włączenie się do wspólnej zabawy nasze domowe Anioły czyli nasze mamy, aby upiekły słodkie wypieki. Każda mama która upiecze coś słodkiego do wspólnego stołu otrzyma los i możliwość wygrania jednej z trzech nagród przydatnych w gospodarstwie domowym. Naszą zabawę poprowadzi magiczny wodzirej DuoPaulo.

3.We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosna dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. Porządek Mszy świętej będzie następujący 8:00 Nowe Ostrowite; 9:30 Ciechocin z procesją na cmentarz o 12:00 Ostrowite z procesją na cmentarz. Serdecznie zapraszam. Na cmentarzach zbiórka do puszek na jego utrzymanie.

4.W środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszam na Msze Święte tego dnia w Ciechocinie o godz. 16:00; w Ostrowitem o 17:00 i Nowym Ostrowitem o 18:30.

5.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy Czwartek miesiąca zapraszam na Godzinę Świętą od 16:00. W pierwszy piątek odwiedzę starszych i chorych parafian od godz. 13:00. Spowiedź przed każdą Mszą św. W pierwszą sobotę różaniec po Mszy św. o godz. 17:00.

6.Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych. Warunki są następujące: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła, modlitwa w intencjach Ojca świętego.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia, wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.