XXXIII Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich.

2.Dziękuję całej społeczności parafialnej za wrażliwość na rzecz ubogich. Za tydzień będzie można zaopatrzyć się w świecę Caritas włączając się w akcję „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Natomiast u naszych wolontariuszek Caritasu parafialnego zaopatrzymy się w opłatek, który przyniosą nam one do domu. Ofiary składane im do puszek będą przeznaczone na dzieła miłosierdzia naszego Parafialnego Caritasu.

3.Dziękuję za wszystkie złożone ofiary przy okazji wypominek i na msze św. zbiorowe. 29 listopada w czasie misji odprawię dodatkową mszę św. zbiorową.

4.W dniu wczorajszym w kościele parafialnym ponad 200 osób z naszego dekanatu brało udział w dekanalnym spotkaniu młodych, natomiast wieczorem w Bazylice katedralnej w Pelplinie odbyła się promocja 86 nowych Ceremoniarzy z 41 Parafii naszej diecezji, wśród nich nasz Parafianin Igor Piechowski otrzymał tę promocję z rąk biskupa diecezjalnego. Gratuluję i życzę wytrwałości

5.Jutro w Poniedziałek po mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. Zapraszam na to spotkanie z Jezusem Eucharystycznym młodzież naszej parafii tych którzy się przygotowują do Sakramentu Bierzmowania, jak i tych, którzy nie tak dawno zaświadczali, by Duch Święty, którego otrzymali w Sakramencie Bierzmowania umocnił ich do wyznawania wiary i do życia według jej zasad.

6.We wtorek nasza Szkoła Podstawowa obchodzić będzie piękny jubileusz 120-lecia. O godz. 10:00 zgromadzimy się na Mszy św. wypraszając Boże błogosławieństwo dla dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników oraz uczniów. W modlitwie będziemy pamiętać o zmarłych, którzy przez te 120 lat tworzyli społeczność szkolną.

7.We wtorek również spotkanie naszego Parafialnego Klubu Seniora. Zapraszam Seniorów z całej Parafii na godz. 14:00 do domu św. Jakuba.

8.Trochę o liturgii: we wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

9.W piątek po Mszy św. o godz. 17:30 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa.

10.Od soboty rozpoczynamy bardzo ważny czas w historii naszej Parafii. Czyli misje święte. Program misji Parafialnych zostanie dostarczony do domów każdego z nas przez przedstawicieli rady parafialnej. Tak, by nikt nie powiedział, że nie wiedział. Misje poprowadzą Misjonarze Krwi Chrystusa ze Swarzewa. Módlmy się o dobre owoce naszych duchowych ćwiczeń.

11.W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podobnie jak przed rokiem zapraszam dzieci do udziału w kolejnym konkursie plastycznym. Tym razem proszę dzieci o wykonanie korony. Prace przynosimy na własnych głowach do kościoła Parafialnego. Zostaną poddane podwójnej ocenie. Po pierwsze w niedzielę, 26 listopada wszyscy uczestniczący w Mszach Świętych będą nagrodzeni. Po drugie oceny dokonają internauci parafialnego facebook’a, liczba odsłon i tzw lajków zdjęć poszczególnych koron na stronie internetowej. Autor pracy, której zdjęcie będzie miało największą oglądalność otrzyma nagrodę Proboszcza. Nagrody zostaną wręczone podczas Mszy Świętej w Boże Narodzenie 26 grudnia o 11:00 w kościele Parafialnym.

12.W Poprzednią niedzielę ofiary składane do puszek z przeznaczeniem na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie wyniosły 124 zł. Kolekta inwestycyjna wyniosła 1637 zł.

13.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.