Zakładki ze Słowem Bożym

Na dzisiejszym spotkaniu nasze kochane Seniorki przygotowały zakładki z fragmentami Pisma Świętego a dokładniej z fragmentami Ewangelii św. Marka.

Pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego” 23 kwietnia w Kościele katolickim obchodzona będzie Niedziela Biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W tym roku do lektury została wybrana właśnie Ewangelia według św. Marka.

Narodowe Czytanie Pisma Świętego inauguruje 15. Tydzień Biblijny, który w tym roku obchodzony będzie w dniach 23-29 kwietnia. Nasze przygotowanie do tych wydarzeń rozpoczęliśmy już dziś wykonując te piękne zakładki.

Pierwsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego zostało zainaugurowane w 2016 r. w kontekście obchodów 1050-lecia chrztu Polski. Organizatorem akcji jest Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II.